پزشکی،بهداشتی،پوست،مو و زیبایی،رژیم های غذایی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یکی از موثر ترین و جدید ترین روش ها در پیشگیری و درمان ریزش مو با استفاده از  PRP پلاسما درمانی یا همان مواد و ترکیبات موجود در خون بدن خود بیمار است. به بیان ساده تر میدانید موادی به شکل هورمون ها ، آنزیم ها و ویتامین ها در بدن ( درجریان خون و پلاسما ) وجود دارند که با تاثیر بر روی گیرنده های ویژه موجود در فولیکول های موی سر و همینطور در فرایندی پیچیده تر با تحریک لایه های زاینده و سازنده پوست به ویژه در مناطقی مانند پوست سر ، سبب تولید جوانه های تازه فولیکول مو نیز میشوند. ترکیبات یاد شده به مقدار بیشتر و با غلظت بالاتر در یک نوع سلول به نام پلاکت در بدن انسان یافت میشوند. پلاکت ها در حقیقت نقش اساسی و مهم دیگری هم در دارند و آن پیشگیری از خونریزی و ایجاد لخته و انعقاد خون هنگام ایجاد بریدگی و یا خونریزی های داخلی است. پلاکت ها نقش های بسیار پیچیده دیگری نیز در بدن ما دارند که در واقع دانشمندان علوم پزشکی هر روز به یافته های جدیدی در این زمینه دست میابند.

در این روش درمانی ، پزشکان متخصص و البته دلسوزو دارای تجربه کافی در این زمینه ، با گرفتن خون بیمار و جدا کردن پلاسما ، سرم و ترکیبات ضروری دیگر با استفاده از دستگاه ها ، لوازم و داروهای ویژه  PRP که لازم است مورد تایید استاندارد و دارای گواهی FDA نیز باشند ، و کنسانتره و ترکیب مجدد این مواد بر اساس فرمول های بسیار دقیق و بر اساس زمانبندی محاسبه شده ، محصول نهایی را تولید و در محل مورد نظر که در این مورد محل تولید و رشد فولیکول های پیاز مو در پوست سر بیمار میباشد وارد میکند.

نحوه رساندن محصول نهایی PRP به لایه های زایا و محل قرار گرفتن فولیکول ها در عمق مشخصی از پوست ، توسط سرنگ های ویژه با دست و یا در یک تکنیک جدید تر و موثر تر با استفاده از دستگاه مزوتراپی ( مزوگان ) انجام می شود.

نکته دیگر استفاده از روش های دیگر درمان  ریزش موی سر در برخی از یبماران در کنار و همراه با PRP میباشد . از این درمان ها میتوان به مزوتراپی دارویی یا شیمیایی( مهم تر از همه )  ، محلول ها و سوسپانسیون های آماده یا ترکیبی موضعی ، درمان دارویی، و درمان بیماری ها ی زمینه ای احتمالی مانند اختلالات هورمونی و یا کم خونی اشاره کرد.

مانند هر تکنیک درمانی دیگر نتیجه این درمان نیز به فاکتور های بسیاری از جمله ، انتخاب درست بیمار ، ایجاد ذهنیت و توقع واقعی و منطقی در هر بیمار با توجه به شرایط سن ، جنس ، سابقه بیماریها ، کمیت و کیفیت موی سر و ژنتیک هر بیمار بستگی دارد. از سوی دیگر واقعت مهم تر این است که در هر بیمار و با هر شرایطی که میتواند داشته باشد ، با داشتن مهارت و تجربه کافی از یک سو و  به کار گرفتن دستگاه ها و مواد مناسب از سوی دیگر، میتوان و باید نتیجه دلخواه و مورد نطر را به دست آورد.

 در آینده شما را با کاربرد های دیگر PRPاز جمله : درمان شلی و افتادگی ، چین و چروک ، اسکار ، جای جوش و منافذ و در کل جوانسازی پوست صورت آشنا خواهم کرد.                             با سپاس دکتر پیروز زمانپور

 

 

+ نوشته شده در  جمعه بیستم آبان ۱۳۹۰ساعت 13:57  توسط پیروز زمانپور - PIROOZ ZAMANPOUR  |